تبلیغات
var data = ''; document.write(data); var data = ''; document.write(data); var data = ''; document.write(data); کشتی هوایی - مطالب دی 1396
 
ساخت و پرواز با کشتی هوایی

داستان Goodyear(گودییر)

نوشته شده توسط :حسن- Flightsazan
پنجشنبه 28 دی 1396-04:28 ب.ظ

مقدمه:

شرکت Goodyear Tire & Rubber Company یک شرکت تولید تایرهای چند ملیتی امریکایی است که در سال 1898 توسط Frank Seiberling تاسیس شده و در Akron، Ohio واقع شده است. Goodyear تایرهای اتومبیل، کامیون های سبک، کامیون های سبک، موتور سیکلت، SUV ها، اتومبیل های مسابقه ای، هواپیماهای، تجهیزات کشاورزی و ماشین آلات سنگین زمین را تولید می کند.

این شرکت به نام آمریکایی چارلز گودیر ، مخترع لاستیک جوش خورده نامگذاری شده است. اولین رینگ های Goodyear محبوب شد زیرا آنها به راحتی قابل جدا شدن بودند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمی داشتند.

Goodyear نیز برای Goodyear Blimp شناخته شده است. گرچه Goodyear از اوایل دهه 1900 تولید بالابرها و بالن ها را ساخت، اولین گوی تبلیغاتی در سال 1925 پرواز کرد. امروزه این یکی از آیکون های قابل تشخیص تبلیغات در آمریکا است. این شرکت موفق ترین سازنده تایر در تاریخ فرمول یک است، با شروع، برنده و مسابقات سازنده بیشتر از هر نوع تولید کننده تایر. پس از فصل 1998 از ورزش خارج شدند . این تنها فروشنده تایر برای سری NASCAR است.

Goodyear یک جزء سابق از میانگین صنعتی Dow Jones است .  این شرکت در سال 2013 یک ساختمان جدید ستاد مرکزی را در آکرون راه اندازی کرد.

بخش اول:

اولین کارخانه Goodyear در سال 1898 در آکرون در اوهایو افتتاح شد. سیزده کارمند اصلی، لاستیک های دوچرخه و کامیون، پد های غلتکی لاستیکی و چیپ های پوکر را تولید کردند . این شرکت با ظهور خودرو رشد کرد.


فرانک سایبرلینگ در سال 1901 هنری فورد را با لاستیک های مسابقه ای ارائه داد. در سال 1903، پل ویکس لیچفیلد یک حق ثبت اختراع برای اولین تایر خودرو بدون استفاده از خودرو صادر کرد. در سال 1908 فورد مدل T خود را با لاستیک Goodyear نصب کرد. در سال 1909 Goodyear نخستین تایرهای هواپیما را ساخت.

در سال 1911 Goodyear شروع به آزمایش با طراحی بالون کرد . بعدا هواپیما و بالن های مشاهده برای سرویس هوایی ارتش ایالات متحده در طول جنگ جهانی اول تولید شد . قابلیت های حمل و نقل و شناسایی که Goodyear ارائه داد، به طور قابل توجهی به پیروزی متفقین کمک کرد.


در سال 1916، Litchfield زمین در منطقه فینیکس مناسب برای رشد پنبه طولانی اساسی، مورد نیاز برای تقویت لاستیک در لاستیک پیدا کرد. 36000 هکتار خریداری شده توسط شرکت Southwest Cotton کنترل شد که با رییس جمهور لیچفیلد تشکیل شد. (این شامل سرزمین هایی است که به شهرهای گودایر و لیچفیلد پارک توسعه می یابد.)


در سال 1924، لیچفیلد، به عنوان معاون رئیس جمهور گودیر، سرمایه گذاری مشترک با شرکت Luftschiffbau Zeppelin آلمان را برای تشکیل شرکت Goodyear-Zeppelin متهم کرد.


در سال 1926 Goodyear بزرگترین شرکت لاستیکی در جهان بود. فقط چهار سال پیش، به علت رقابت شدید، مجبور شد موقتا تولید لاستیک های مسابقه را متوقف کند. با این وجود، محبوبیت تایر Goodyear در مدار مسابقه منجر به تقاضای مردمی برای بازگشت نام تجاری شد.توسعه:در 5 آگوست سال 1927 Goodyear اولین پیشنهاد عمومی خود را داشت و در بورس اوراق بهادار نیویورک ثبت شد . 


در سال 1930 Goodyear پیشگام بود که بعدها برای هواپیماهای کوچکتر به عنوان " لاستیک های تاندرا " شناخته می شد - مجموعه ای از چرخ های لولایی / تایر که به اصطلاح فشار کم تورم کم "Airwheel" بودند، در اندازه های تا 46 اینچ (117 سانتی متر) قطر 


برای شصت سال بعد Goodyear رشد کرد و تبدیل به یک شرکت چند ملیتی با درآمد چند میلیارد دلاری شد. او در سال 1935 رقیب کلی اسپرینگفیلد تایر خود را به دست آورد. در طول جنگ جهانی دوم، Goodyear هواپیماهای F4U Corsair را برای ارتش ایالات متحده تولید کرد. Goodyear 30 در میان شرکت های ایالات متحده در ارزش قراردادهای تولید جنگ در رتبه 30 قرار دارد. [8] جنگ جهانی دوم باعث انحلال مشارکت Goodyear-Zeppelin در دسامبر 1940 شد. تا سال 1956، آنها یک کارخانه پردازش هسته ای در اوهایو داشتند.


در سال 1944 Goodyear یک شرکت تابعه در مکزیک با شرکت Compañia Hulera ، SA de CV ، Compañia Hulera Goodyear Oxo، SA de CV یا Goodyear Oxo تاسیس کرد.


انتقال تیرهای شعاعی - مشکلات

از پنج شرکت بزرگ تایر آمریکایی در سال 1970، امروز تنها Goodyear مستقل باقی مانده است، به علت چالش تکنولوژی تایر شعاعی و پاسخ های متنوع.در آن زمان، کل صنایع تایر ایالات متحده ، تکنولوژی قدیمی تر را تولید کرد. برآورد شده است که به کارخانه ها با مجموعه ای جدید از ماشین آلات و ابزار برای ساخت این محصول جدید بین 600 تا 900 میلیون دلار باشد. این مقدار قابل توجهی در یک تجارت حاشیه ای با درآمد فروش در میلیاردها کم بود. 


بازار آمریكا به تدریج به سمت تایر شعاعی تغییر یافت، همانطور كه ​​قبلا در اروپا و آسیا مورد استفاده قرار گرفته است. در سال 1968، Consumer Reports ، یک مجله تاثیرگذار آمریکایی، برتری ساختمانی شعاعی را که در سال 1946 توسط Michelin توسعه یافت، تایید کرد.


وقتی Charles J. Pilliod Jr در سال 1974 مدیرعامل شد، او با تصمیم عمده سرمایه گذاری در مورد تایر شعاعی مواجه شد ، که امروزه تقریبا 100 درصد از بازار را تشکیل می دهد.  با وجود انتقاد شدید در آن زمان، Pilliod به شدت در کارخانه های جدید و ابزارهای ساخت تایر شعاعی سرمایه گذاری کرد.


سام گیبارا، که در سالهای 1996 تا 2003 رهبر گودیر شد، متوجه شده است که بدون عمل Pilliod، Goodyear "امروز در دسترس نخواهد بود". 


فروش سال 1969 به بیش از 3 میلیارد دلار رسید، پنج سال بعد فروش بالغ بر 5 میلیارد دلار شد و عملیات در سی و چهار کشور انجام شد. در سال 1978، کارخانه اصلی آکررون به یک مرکز فنی برای تحقیق و طراحی تبدیل شد. در سال 1985 فروش جهانی بیش از 10 میلیارد دلار بود.


Goodyear Aerospace ، برگزاری که از شرکت هواپیمایی Goodyear پس از جنگ جهانی دوم توسعه داده شد، یک ابر رایانه برای مرکز فضایی ناسا گادارد در سال 1979، MPP . شرکت تابعه در سال 1987 به شرکت لورال در نتیجه بازسازی فروخته شد.


در سال 1987 Goodyear مشارکت تجاری با خرده فروش تایر کانادایی Fountain Tire را شکل داد .در خاتمه با ما همراه باشید با فیلم های داستان گودییر ----- GoodYearحال به داستان کشتی های هوایی ساخت گودییر GoodYear می پردازیم.

در نهایت ضمن تشکر از شما امید از این صفحات بتوان برای  الگوبرداری و ایجاد تکنولوزی بومی بهره ببریم!؟
با تشکر
حسن

نظرات() 
درباره وبلاگ:آرشیو:


آخرین پستها:


پیوندها:


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


آمار وبلاگ:The Theme Being Used Is MihanBlog Created By ThemeBox